Pripravte sa na jeseň. Dámske a detské čižmy Více info

Blog

Jeseň s gumákmi od Coqui

Jeseň s gumákmi od Coqui

Leto je za nami a začal sa školský rok. Ten začína v mnohých krajinách a je to dané pádnymi dôvodmi z histórie, kedy deti bežne pomáhali na statkoch pri zbere, a až  bolo všetko pod strechou, mohli začať chodiť do školy. S jeseňou prišlo chladno, dážď aj blato a nastal čas obuť gumáky

Prvý jesenný deň, teda jesenná rovnodennosť, kedy jeseň začína, pripadla tento rok na 22. septembra 2016 o 16:20 hod. Ten deň astronomické leto skončilo. Rovnodennosť je okamih, kedy slnko prechádza cez rovník a deň je rovnako dlhý ako noc. Rovnodennosť nastáva dvakrát v roku a to na jar a na jeseň.

Oslavy vďačnosti za úrodu.

Takzvané Oslavy vďačnosti za úrodu majú svoju bohatú tradíciu takmer vo všetkých krajinách a kultúrach. Na posledný deň žatvy sa nechávalo na poli obilie na jednu fúru. Vozidlo sa potom krásne vyzdobilo, chasa z obilia uvila veniec s kyticou a za bujarého veselia sa vracala do obydlí. Odovzdaním venca dala najavo hospodárovi a gazdinej, že všetci usilovne pracovali zo všetkých síl a obilie je pod strechou. Tým bola zaistená hlavná časť potravy. Nastalo právo na krátky odpočinok po namáhavej práci. Správny hospodár sa nesmel nechať zahanbiť a pripravil pitie a koláče pre všetkých, ktorí sa podieľali na žatve. Hralo sa a tancovalo až do svitania.K príchodu jesene tiež patrili slávnosti vína zvanej Vinobranie. Tie boli v minulosti predovšetkým výsadou zámožnejších ľudí, ktorí si mohli víno dovoliť. Oslavy vína predchádzali dnešnému Vinobranie, ktoré sa začalo objavovať až po vojne. Do tohto obdobia patrí aj burčiak, alkoholický nápoj získavaný čiastočným skvasením bieleho hrozna. Vzniká ako medziprodukt pri výrobe vína a býva k dispozícii len pár dní po začiatku kvasenia.

Jeseň s gumákmi od Coqui

Jesenné pľúšte sa vám snažia spríjemniť aj Coqui, preto sme pre vás pripravili zľavu na všetky gumáky Coqui, ktoré si môžete zakúpiť prostredníctvom eshopu na Coqui.cz. Aby sme vám boli bližšie, nájdete nás aj na našom Facebooku. Nájdete tam naše novinky, prebiehajúce akcie i súťaže. Ak ste to ešte nestihli, staňte sa naším fanúšikom a pridajte sa k nám, nech vám nič neunikne!

gumáky coqui

gumáky coqui

gumáky coqui

Pridané pred 768 dni|10.10.2016|Autor: Coqui

Všetky články

Sledujte nás